Мак Пилинг

ден250.00

 

Состав:  козјо млеко, афион, маслиново масло, кантарионово масо, кокосово масло, палмино масло, рицинусово масло, инфуз од камилиц.

Тежина:  90гр.+/- 5%

Овој сапун е изработен од природни масла со додаток на зрнца од афион. Го препорачуваме како сапун за пилинг на тело. Се нанесува директно на влажна кожа каде афионот го дава пилинг ефектот и ги отстранува мртвите клетки.