Продажба!

Софора Детокс

ден240.00

 

Состав: Маслиново масло, кокосово масло, рицинусово масло, палмино масло, сончогледово масло, екстракт од тиква и медицински јаглен, масло од невен, масло од гавез, етерично масло од портокал.

Тежина:  90 гр.+/- 5%

Детокс сапунот го препорачуваме за секојдневна употреба и тоа посебно кај луѓе кои често ги мијат своите раце. Исто така овој сапун се препорачува како купка за туширање за сите типови на кожа, особено кај остлива и сува кожа и кожа склона кон алергии. Маслото од невен има смирувачки ефект врз кожата, маслото од гавез ја одржува нејзината влажност а медицинскиот јаглен го дава детокс ефектот.