Продажба!

Крем против розацеа (Руменило)

Original price was: ден550.00.Current price is: ден490.00.

 

Состав: Масло од невен, масло од гавез, маст од бозел, цетацеум, холестерин, дестилирана вода, пантенол, А, Е и Ц витамини.

Тежина:  50 гр.

Розацеата е хронична болест на кожата која предизвикува црвенило на лицето, појава на проширени капилари, хиперплазија на везивното ткиво и лојните жлезди и карактеристични мали гнојни кругчиња. Не постои лек за розацеата, но постојат третмани на основа на лековити билни препарати  кои ја држат розацеата под контрола.

Начин на употреба: Oвој крем претставува комбинација на висококвалитетни природни состојки кои го смируваат црвенилото, чешањето и иритацијата на кожата. Маслото од невен ја смирува воспалената кожа, додека алантоинот во маслото од гавез има исцелувачки ефект и ги отстранува изумрените клетки од површината на кожата. Mаста од бозел ја забрзува епителизацијата и ја прави кожата мазна и еластична. Oвој крем се нанесува наутро и навечер на лице претходно измиено со антидерматитен сапун. Најголема предност е неговата хипоалергеност, што овозможува неограничено долго користење без несакани ефекти. Со редовна употреба на овој крем розацеата се држи под контрола.

Опис

Крем против розацеа

Состав: Масло од невен, масло од гавез, маст од бозел, цетацеум, холестерин, дестилирана вода, пантенол, А, Е и Ц витамини.

Тежина:  50 гр.

Розацеата е хронична болест на кожата која предизвикува црвенило на лицето, појава на проширени капилари, хиперплазија на везивното ткиво и лојните жлезди и карактеристични мали гнојни кругчиња. Не постои лек за розацеата, но постојат третмани на основа на лековити билни препарати  кои ја држат розацеата под контрола.