Продажба!

Дневен Крем Против Стареење

ден490.00

 

Состав: Бадемово масло, маслиново масло, масло од дива ружа, масло од гоџи, масло од смиљ, масло од невен, алое вера, бел восок, цетацеум, стеарин, вода, натриум тетраборат, витамин А, Ц, Е, мед.

Тежина:  50 мл.

Овој крем е комбинација на високо квалитетни природни состојки кои го спречуваат стареењето на кожата и го стимулираат лачењето на природен колаген. Ефектите од употребата на овој крем се позабележителни кога се употребува во комбинација со лифтинг тоникот. Препорачано е нанесување на кремот наутро на лице претходно истонизирано со лифтинг тоникот.