Продажба!

Паста против акни

ден290.00

 

Состав: Масло од кантарион, масло од невен, масло од ајдучка трева, безалкохолен раствор на прополис, цинк оксид, етерично масло од чајно дрво.

Тежина:  100 мл.

Пастата против акни го суши постоечките чирев и акни на лицето и телото без да остави лузни на кожата. Пастата за акни се нанесува само навечер, на чисто лице претходно третирано со лосионот против акни. Пастата за акни не се нанесува врз целото лице туку се нанесува врз секоја акна или чирче поединечно за подобар ефект.  Таа бргу ги суши акните и ефектот е видлив уште во првата недела од третманот. Наутро пастата се одстранува со млеко за чистење на лице. Рокот на употреба изнесува 6 месеци. Се чува на собна температура.