Продажба!

Шампон Против Перут и Масна Коса

ден340.00

 

Состав: маслиново масло, рицинусово масло, кокосово масло, масло од гавез, масло од лаванда, масло од босилек, катран, сода бикарбона, етерично масло од лимон.

Тежина:  90 гр.+/- 5%

Овој шампон делува против создавање на перут и лачење на маснотиите. Делува регенерирачки во самиот корен на косата, го враќа сјајот и ја прави косата мека и еластична. Се нанесува на влажна коса и по првото нанесување се плакне, а по второто нанесување треба да отстои 5 минути и потоа да се исплакне. Се употребува 2 до 3 пати неделно.