Продажба!

Карбо Козји Сапун

ден300.00

 

Состав: козјо млеко,маслиново масло,масло од кантарион,рицинусово масло,кокосово масло,палмово масло,медицински јаглен,етарски масла од лаванда и мента.

Тежина: 90 гр +/- 5%

Овој сапун чисти нежно но длабински а додатокот на медицински јаглен му овозможува да ги врзува токсините од кожата, да го одржува нејзиниот PH баланс, за кожата да биде чиста, мека и нежна. Козјото млеко содржи витамини А, B1, B6, B12, C, E, бакар, цинк, железо и селен. Тоа има својство брзо да продре низ кожата и со тоа да и обезбеди доволна количина на  хранливи состојки и да го спречи нејзиното стареење. Го препорачуваме како купка и сапун кај оштетена кожа од радиолошко зрачење, кај сите видови на дерматити и иритирана кожа, како и за секојдневна употреба.

*Може да има вариации во бојата поради рачната изработка.