Продажба!

Шампон за волумен, фарбана и сува коса

ден340.00

 

Состав: рицинусово масло, кокосово масло, масло од невен, палмино масло, маслиново масло, ленено семе, куркума, етерично масло од портокал.

Тежина:  90 гр.+/- 5%

Овој шампон има силно регенерирачко дејство, го зголемува волуменот на слабата и сува коса, ги ревитализира исушените врвови па косата изгледа мека, сјајна и еластична. Се нанесува на влажна коса, се плакне, се нанесува по втор пат и се остава да стои 5 минути па повторно се плакне. Делува и како регенератор па не е потребно да се употребува додатен регенератор за коса. Се користи 2 до 3 пат неделно.