Продажба!

Антиакне Сапун

ден240.00

 

Состав: маслиново масло, палмово масло, кантарионово масло, кокосово масло, рицинусово масло, алое вера гел, екстракт од тиква, цимет, инфуз од жалфија, етарско масло од чајно дрво и еукалиптус.

Тежина:  70 гр.+/- 5%

Се препорачува за секојдневно миење на лице кое е прекриено со акни. Го намалува црвенилото, делува антибактериски и ја смирува воспалената и иритирана кожа.