Продажба!

Козји Сапун

Original price was: ден350.00.Current price is: ден310.00.

 

Состав: козјо млеко,маслиново масло,масло од невен,палмово масло, кокосово масло,рицинусово масло,етарско масло лаванда и мента.

Тежина:      90гр.+/- 5%

Овој сапун го одржува идеалниот PH на кожата, ја одржува нејзината влажност и ја прави мека и нежна. Го препорачуваме кај иритирана кожа, кожни инфекции, екцеми, кај сите видови дерматити, розацеа, псоријаза, како и за секојдневна нега на раце, лице  и тело.