Продажба!

Шампон за регенерација и против опаѓање

ден340.00

 

Состав: маслиново масло, кантарионово масло, кокосово масло, рицинусово масло, палмово масло, сок од тиква, инфуз од коприва, етерично масло од рузмарин.

Тежина:  90 гр.+/- 5%

Овој шампон делува регенерирачки во самиот корен на косата, го спречува нејзиното опаѓање, го враќа сјајот, ја прави мека и еластична. Се нанесува на влажна коса и по првото нанесување се плакне, а второто нанесување треба да стои 5 минути па потоа да се исплакне. Делува и како регенератор и затоа не е потребно да се употреби регенератор за коса. Се препорачува да се користи двапати неделно.