Детокс Пилинг

ден250.00

 

Состав: медицински јаглен, афион семе, рицинусово масло, кокосово масло, маслиново масло, сончогледово масло, глицерин, екстракт од тиква, етарско масло од мента.

Тежина:  90гр.+/- 5%

Овој сапун е изработен од природни масла, каде што медицинскиот  јаглен го дава детокс ефектот на кожата, а афионот пилинг ефектот. Се препорачува да го користат лица со осетлива кожа, еднаш до два пати неделно, со дирекно нанесување врз целото тело за време на туширање.

* Може да има мали вариации во бојата поради рачната изработка.