Продажба!

Антипигментен сапун

ден240.00

 

Состав: Маслиново масло, кокосово масло, какао путер, рицинусово масло, палмино масло, екстракт од камилица, екстракт од магдонос, етерично масло од лимон.

Тежина:  70гр. +/- 5%

Овој сапун се препорачува за миење на хиперпигментирана кожа (кожа со колорации). Кожата се мие со сапунот наутро и навечер, а потоа се нанесува антипигментниот лосион. Кога лосионот се исуши се нанесува антипигментниот крем. Антипигментниот сапун ја намалува хиперпигментацијата на лицето и телото. Нашиот природен сапун е хипоалерген и може да се употребува неограничено долго време.