Ружина Вода 200 ml

ден430.00

 

Состав: ружина вода

Тежина:  200 мл.

Ружината вода е природно средство за нега на кожа чие благотворно дејство е познато уште од древните цивилизации. Ја освежува хидрира и ѝ дава мекост на кожата, ги стеснува порите и го отстранува вишокот на маснотии. Облогите од ружина вода ги намалуваат подочниците, натеченоста и црвенилото околу очите. Се нанесува наутро и навечер на чисто лице со помош на памукче. Откако ќе се исуши препорачуваме лицето да се намачка со некоја од нашите природни кремиДа се чува исклучиво во фрижидер.