Продажба!

Лосион против акни

ден290.00

 

Состав: Тинктура од жалфија и камилица, раствор на прополис, етерично масло од чајно дрво, дестилирана вода.

Тежина:  100 мл.

Лосион против акни заедно со пастата против акни ги сушат постоечките чирев и акни на лицето и телото без да остави лузни на кожата. Лосионот за акни се нанесува наутро и навечер на чисто лице предходно измиено со сапунот против акни. Ако кожата е сува се препорачува наутро после нанесувањето на лосионот да се нанесе кремот од невен и пантенол. Лосионот се изработува по нарачка и рокот на употреба е 6 месеци. Се чува на собна температура. Задолжително да се протресе пред употреба.