Продажба!

Масло од Дива Ружа

Original price was: ден280.00.Current price is: ден240.00.

 

Состав: сушени листови од дива ружа, ладно цедено маслиново масло

Тежина:  10 мл.

Добиено е со екстакција на сушени семе од дива ружа во ладно цедено маслиново масло. Маслото од дива ружа го обновува површинскиот слој на кожата, ја одржува природната влажност, ја смирува сувата и иритирана кожа, го редуцира стварањето на митесери, а особено делува на намалување на брчките. Исто така помага во исцелувањето на лузни и стрии и кај хиперпигментација на кожата. Се нанесува 2 пати дневно на чиста кожа.