Продажба!

Тоник за Лифтинг на Лице

ден490.00

 

Состав: Алое вера гел, пантенол раствор, ружина вода, инфуз од босилек, витамин А и витамин Ц.

Тежина:  100 мл.

Ја тонира, храни, ревитализира кожата и дава ефект на ладење и затегнување. Го препорачуваме за лица постари од 25 години а особено после 40 година од животот. Се нанесува наутро и навечер на чиста кожа, се остава да се осуши па потоа се нанесува соодветниот крем за да се зголеми ефектот од тоникот. Лосионот се изработува по нарачка, има рок на употреба до три месеци и се чува во фрижидер. Задолжително да се протресе пред употреба.