Продажба!

Антипигментен лосион

ден290.00

 

Состав: Тинктура од магдонос и камилица, ружина вода, витамин Ц, етерично масло од лимон.

Тежина:  100 мл.

Антипигментен лосион ја чисти кожата од колорации од сонце, секаков вид на пеги и старечки флеки.  Лосионот не лекува пеги настанати од габична инфекција и vitiligo. Се нанесува наутро и навечер на чисто лице, се чека да се исуши па се нанесува антипигментниот крем. Терапијата трае од 1 до 3 месеци во зависност од јачината на колорацијата. Лосионот се изработува по нарачка, има рок на употреба до три месеци и се чува во фрижидер. Задолжително да се протресе пред употреба.